Co se stalo od posledního příspěvku?

Australské dny

Předně jsem se byl podívat na Australské dny. To je festival, který se tváří jako informační akce o Austrálii, ale ve skutečnosti jde o marketingovou kampaň jisté agentury, která se tak snaží do svého chřtánu nahnat co nejvíce Austrálie chtivých lidí.  O pořádném vysokoškolském studiu nevěděli nic a vesměs všechny informace byly pro vás, kteří chete jet do Austrálie vydělávat čištěním podlah v McDonaldu, prodejem sendvičů a zametáním chodníků. K tomu studujete angličtinu a po roce se možná dostanete na FCE level. Tedy nic pro nás. Australské dny vám vřele nedoporučuji, pokud tedy nepatříte mezi početnou výše popsanou bandu lidí (doufám, že ne).

Konkurz do Austrálie

Když mi 3 dny před deadlinem pro Fond Mobility (cca 20.3., tedy měsíc po podání přihlásky do konkurzu – ten byl 23.2) přišlo divné, že stále ještě nevím, zdali jsem byl vůbec nominován, jsem zvedl telefon a zavolal na oddělení UK, kde mají smlouvy s Austrálií na starosti. Milá paní mi oznámila, že jsem nominován byl, a že vyrozuměli mojí fakultu. Tak jsem tedy přecejen to jediné místo urval pro sebe. To, že se na mě Matfyz vyprdl a nedal mi vědět mě ani nepřekvapuje. Kdybych se nezajímal sám, tak nejedu asi nikam. Bylo totiž obratem nutno vyplnit přihlášku pro Macquarie University a přes UK jim ji poslat. Oni se teď budou rozhodovat, zdali mě jako zástupce UK na semestr přijmou nebo ne. A já budu čekat a sledovat, jak jdou ceny letenek nahoru, a jak koruna oslabuje. Ke dnešnímu dni, tedy cca měsíc a půl po odeslání přihlášky, stále nic nevím. Urgovat prý se nevyplatí.

Fond mobility

Z Fondu Mobility UK mi bylo přiděleno 75 tisíc korun českých,  oznámení přislo dnes emailem. Jakékoliv vysvětlení nebo zdůvodnění se nekoná, prostě tak to je. To, že jsem ještě ani nebyl do Austrálie přijat jim asi nevadí.